LadyVu.com

Route Monte Carlo

Raliul Monte Carlo urmări în Monaco

Frumos, oraș-stat de lux de Monaco a fost întotdeauna de interes pentru turisti pentru sale Obiective. Una dintre ele este piesa Circuit de Monaco în zona Monte Carlo șic, care se desfășoară de-a lungul Riviera franceză. Acest drum oraș devine calea majoră în timpul Formula 1. Când sunt curse concursuri, este complet exclus din capacul și traseul autobuzului local.

Desigur, în timpul campionatului Rally Monte Carlo urmări pentru a deveni un centru major pentru turiști, celebrități și sportivi. Aici sunt semnarea contractelor si sponsorizare cu câștigătorii cursei. Locuitorii din Monaco, care au apartamente de-a lungul drumului, într-adevăr obtinerea bogat în detrimentul leasingului la acest moment. Piesa a devenit cel mai popular și valoros pentru riderii și iubitori de concurență incredibil, deoarece numai că este important să nu superioritate în campionat, și agilitate, precum și capacitatea de a opera aparatul la viteză mare.

Harta Monte Carlo Circuite

Istoria liniei în Monte Carlo

pista Raliul de la Monte Carlo a fost traseul principal de la data nașterii de Formula 1. Acest lucru este destul de complicată etapă a competiției au decis să deschidă Prince Albert I în 1911, iar în 1929 a fost realizat deja prima cursă de formare. În 1950, traseul de raliu la Monte Carlo pentru a deveni motor de curse obligatorii în campionatul mondial de Formula 1. Castigatorul primei curse a fost Juan Manuel Fangio. În 1952, în timpul curse cursa a murit în mod tragic italian Luigi Fagioli. El nu a avut timp pentru a încetini într-un tunel autostrada periculoasă și sa prăbușit. După acest incident, toată lumea vorbește despre pericolele de drum și a fost expulzat din Formula 1 până în 1955. Cu toate acestea, în 1955 pista de curse au apărut din nou în calendarul de curse al campionatului. Din acel moment, pe circuitul de raliu Monte Carlo a fost moartea a încă doi călăreți, și doi tocmai au decolat în mare pe mașinile, dar nu a făcut nici o diferență în campionat. Lungimea pistei de curse sa schimbat în timp, ultima configurație a fost în 2003 cu 3370 m 3340 m.

Viteza maximă de trecere a tuturor etapelor a fost înregistrată în 2007. La o viteză de 110 km / h, pilot de raliu francez Sebastien Loeb a demonstrat rezultate uimitoare, cele mai bune din istoria Formulei 1. El a condus traseul pe Citroen C4 în 3 ore și 10 minute, care a fost recordul mondial.

Primii piloti 1950Sebastien LoebCâștigătorii Formula 1 din Monaco în 2015

Grand Prix-ul pe pista de la Monte Carlo

Pentru începători și Racers din celebra victoria mondială la pista de la Monte Carlo este un eveniment foarte important, deoarece este în această etapă a conducătorilor auto arată capacitatea lor de a se adapta la drum și capacitatea de a opera aparatul la viteza. rutier de curse este foarte îngust în lățime, în dimensiunile sale pot intra doar două mașini, astfel încât „de lucru pentru a depăși“ - este o soluție foarte prostesc și periculos orice călăreț. Pentru a obține o victorie mult așteptată în Formula 1, sportivii trebuie să cât mai precis posibil să se ia transformă și tuneluri, care sunt pe pista de raliu din Monaco cât mai multe 17. Drumul seamănă cu o serpentină foarte abruptă, o mișcare greșită și accident inevitabil, și poate chiar moartea.

Înainte de șoferii de campionat mașini de curse este foarte important de a alege anvelopele potrivite, din cauza circuitul rutier este umplut cu zone extreme: asfalt umed, gheață, zăpadă, zone uscate. Aceste etape sunt alternate de multe ori, astfel încât anvelopele prost alese pot comporta bine pe trotuar uscat și nu a face față cu stratul de gheață. Piloții încerca să aleagă un cauciuc moale, și să acorde o mare atenție pentru a conduce autovehicule, aerodinamica, si strategia de cursa.

Pe pista de raliu la Monte Carlo este plin de pericole care îi așteaptă pe riderii. Etapa cea mai dificilă a fost transformă ascuțite „ac de păr“ tuneluri și noapte. noapte - cel mai periculos dintre cursa de campionat. Pentru a face acest lucru, cec selectat 10 piloti care au demonstrat cele mai bune rezultate în timpul meciurilor de formare. concursuri de dans sunt de închidere și finale de Formula 1 cu motor de curse.

În plus față de curse, vă sfătuim să vizitați muzee locale (Muzeul Oceanografic, Monaco Muzeul vechi de automobile), Palatul Prince și, desigur, Casino de Monte-Carlo.